Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
Tekkie, wreckie or fish-fancier - relacja z targów nurkowych Dive 2006 w Birmingham

W dniach 14-15.10 w Birmingham odbyły się targi nurkowe DIVE 2006. W tej drugiej co do wielkości imprezie tego typu w Wielkiej Brytanii udział wzięło ponad 300 wystawców z 50 krajów. Jak organizatorzy zapowiadali, każdy mógł znaleźć coś dla siebie bez względu na to czy jest początkującym czy zaawansowanym nurkiem. Na Targach zaprezentowane zostały oferty producentów sprzętu, organizacji szkoleniowych, biur podróży i centrów nurkowych.
W sześciu salach konferencyjnych odbyło się 36 prezentacji, spotkań i seminariów. Prelegenci prezentowali urywki swoich najnowszych produkcji telewizyjnych o wyprawach nurkowo-wrakowych, próbowali nas oczarować zdjęciami i filmami z dalszych i bliższych zakątków podwodnego świata, przybliżyć niektóre zagrożone gatunki ryb i wielorybów czy zagłębić nas w tajniki podwodnej fotografii. Z nowości prezentowanych na tegorocznych targach najwięcej miejsca zajęły jackety typu skrzydło. Firma Zeagle przedstawiła swój Escape, Seac Sub - Comfort Plus, Ralf Tech - Cocoon Lady, zaprojektowany, jak sama nazwa może wskazywać, z myślą o kobietach, Coltri-sub - Zero Tech VC9, AP Valves - ulepszone wersje swoich sztandarowych produktów Buddy Commando i Buddy Explorer oraz Typhoon - Elevator. TUSA przedstawiła nowe, pastelowe kolory płetw, masek i fajek, które to powinny zadowolić najbardziej modną i stylową nurkującą panią.
Pomimo tak bogatej oferty targowej, po wielkościach i ilościach wynoszonych toreb zdawać by się mogło, że Wyspiarze byli przede wszystkim zainteresowani zakupem sprzętu. Nic dziwnego, bo i ceny były niekiedy bardzo atrakcyjne. Możliwość przymiarki i tym samym porównania skafandrów i jacketów wielu firm sprawiło, że chwilami można było poczuć dawny klimat bazaru Różyckiego. Do ostatnich minut targów rozległe rzesze nurków snuły się między stoiskami w poszukiwaniu okazji. W końcu następna taka szansa nadarzy się dopiero w marcu na targach w Londynie.
Prosto z Birmingham specjalnie dla WB: Aneta Kościesza

Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl