Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
VII Indywidualne Mistrzostwa Polski we Freedivingu

W dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2010 roku, w miejscowości Błaskowizna nad jeziorem Hańcza na Suwalszczyźnie, odbędą się VII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. Tegoroczne zawody objęte zostały patronatem przez Starostę Suwalskiego. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Freediving Poland. Partnerami w organizacji Zawodów będą zaprzyjaźnione centra nurkowe Banana Divers, Adriatic oraz Submariner.
Zawody o tytuł najlepszego freedivera, odbywają się w naszym kraju co dwa lata, nieprzerwanie od 1998 roku i są najbardziej prestiżową imprezą tego rodzaju w Polsce. W tym roku po doświadczeniach zebranych podczas Zawodów Krystalicznej Wody, Mistrzostwa rozegrane zostaną jako oficjalne zawody AIDA o statusie międzynarodowym. 
Już od dwóch edycji Mistrzostwa rozgrywane są wyłącznie w konkurencjach głębokościowych. Ta formuła sprawdziła się najlepiej i także na tych Mistrzostwach freediverzy będą mieli do zaliczenia trzy konkurencje: Constant weight (stały balast), Free immersion (nurkowanie bez płetw), Unassisted (stały balast bez płetw).
Mistrzem Polski zostanie nurek, który uzyska najwięcej punktów w klasyfikacji łącznej zawodów. Regulamin zawodów nie będzie się różnił znacząco od tego z ostatnich Mistrzostw Polski. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie. Liczba miejsc dla zawodników ze względów organizacyjnych ograniczona została do 20 osób. Nie ma odrębnych limitów dla zawodników polskich i zagranicznych. Obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten na liście. Ze względu na warunki jeziora limit głębokości wynosi 100m. W trakcie zawodów asekuracja głęboka prowadzona będzie poprzez system przeciwwagowy. Zapraszamy również osoby towarzyszące, kibiców i wszystkich sympatyków freedivingu do odwiedzenia naszej imprezy.
Radek Gaca / Freediving Poland

Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl