PATRONATY MEDIOWE WB:
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
II Konferencja Archeologii Podwodnej SKBP 2013

Studenckie Koło Badań Podwodnych przy Zakładzie Archeologii Podwodnej IA UMK w Toruniu serdecznie zaprasza na drugą konferencję dotyczącą archeologii podwodnej, która odbędzie się 17-18 maja w Instytucie Archeologii UMK w Toruniu. Spotkanie skierowane jest do studentów archeologii i doktorantów, ale także wszystkich zainteresowanych zgłębianiem tematyki podwodnego świata. Morze- śródlądzie- nautyka- to tematy tegorocznej konferencji. Wszystkie referaty dotyczące badań podwodnych, statków , jezior, morza, rzek, mostów, osad nawodnych, ale także kontaktów społeczeństw ze środowiskiem wodnym, kultu, transportu, gospodarki i wszelkich innych sposobów wykorzystania wody w dawnych czasach są mile widziane.

Termin konferencji: 17-18 maja 2013
Termin zgłoszeń: 31 marca 2013
Termin nadsyłania abstraktów: 0d 1-14 kwietnia 2013

Miejsce:
Instytut Archeologii UMK w Toruniu
ul. Szosa Bydgoska 44/48
Opłata konferencyjna:
referenci- 70 zł
uczestnicy- 110 zł 

W ramach opłaty konferencyjnej zapewnione są 2 noclegi, 2 obiady oraz materiały konferencyjne.
Osoby chcące wziąć udział w konferencji (nie korzystając z noclegów i wyżywienia), mogą uczestniczyć w niej bez żadnych dodatkowych kosztów.

Więcej informacji: http://www.skbp.umk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=15&lang=pl

Extremall 2013

Ekstremalne zawody podlodowe we freedivingu. Informacje na stronie www.extremall2013.pl

Nurkowanie podlodowe jest bez wątpienia sportem extremalnym, lecz jak nazwać nurkowanie podlowodowe bez butli, suchego skafandra i automatu dostarczającego powietrze, a jedynie w piance i z płucami wypełnionymi tylko jednym oddechem ? To są właśnie zawody freediving EXTREMALL. Impreza będzie nie tylko wydarzeniem sportowym. Ma na celu również propagowanie idei freedivingu oraz integrację środowiska związanych z nurkowaniem bezdechowym.


MIEJSCE: Nurkowania odbędą się 16 lutego 2013 roku na jeziorze Kortowskim w Olsztynie


HISTORIA ZAWODÓW: Po raz pierwszy zawody EXTREMALL odbyły się zimą 2006 r. w Kietlicach nad jeziorem Mamry. Była to niezwykle udana impreza, chociaż niektórzy nie wyspali się najlepiej ;)) W 2009 roku widzieliśmy się na drugim Extremallu w Koczale, nad jeziorem Dymno. W tym samym miejscu odbyła się trzecia odsłona zwodów. Czwarta edycja odbyła się w Olsztynie nad jeziorem Kortowskim, impreza została bardzo wysoko oceniona przez uczestników, nie wspominając o niemałym sukcesie medialnym…

EXTREMALL 2012 - 11 lutego 2012

Ekstremalne zawody podlodowe we freedivingu. Zapisy i informacje na stronie www.extremall.pl.

IDEA ZAWODÓW: Nurkowanie podlodowe jest bez wątpienia sportem extremalnym, lecz jak nazwać nurkowanie podlowodowe bez butli, suchego skafandra i automatu dostarczającego powietrze, a jedynie w piance i z płucami wypełnionymi tylko jednym oddechem ? To są właśnie zawody freediving EXTREMALL. Impreza będzie nie tylko wydarzeniem sportowym. Ma na celu również propagowanie idei freedivingu oraz integrację środowiska osób związanych z nurkowaniem bezdechowym.
MIEJSCE: Nurkowania odbędą się 11 lutego 2012 roku na jeziorze Kortowskim w Olsztynie.
HISTORIA ZAWODÓW: Po raz pierwszy zawody EXTREMALL odbyły się zimą 2006 r. w Kietlicach nad jeziorem Mamry. Była to niezwykle udana impreza, chociaż niektórzy nie wyspali się najlepiej ;)) W 2009 roku widzieliśmy się na drugim Extremall’u w Koczale, nad jeziorem Dymno. W tym samym miejscu odbyła się trzecia odsłona zawodów.

Organizatorzy:

                          

Sponsorzy:

    


 

Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda” 2012

Już po raz trzeci zapraszamy na Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”. Targi to doskonała okazja do spotkania innych nurków, obejrzenia nowości sprzętowych i posłuchania ciekawych wykładów. WIELKI BŁĘKIT tradycyjnie zaprasza na swoje stoisko, gdzie można będzie porozmawiać o nurkowaniu, szkoleniach, wyjazdach, fotografii i medycynie nurkowej. W 2012 r. Targi odbędą się w dniach 4-5 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Strona targów i informacje o programie tutaj.

Zapraszamy serdecznie!
 

2011

 

__________________________________________________________________________________

Magia Wielkiego Błękitu

Siedem niezwykłych, podwodnych filmów z nurkowania na siedmiu kontynentach. Autor: Darek Sepioło. Przepiękne filmy w doskonałej jakości, porównywalne z najlepszymi produkcjami BBC.

Program konferencji BALTICTECH 2011

Przygotowaliśmy dla Was gotowy do druku/ściągnięcia program konferencji BALTICTECH 2011. W formacie JPG obok.

Program w formacie PDF tutaj.

Konferencja Nurków Technicznych Baltictech 2011

Kolejna edycja konferencji nurków technicznych basenu Morza Bałtyckiego BALTICTECH odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011 r.w Gdyni. Wiodącym tematem konferencji tradycyjnie będzie nurkowanie wrakowe. Wśród prelegentów mnóstwo ciekawych osób, w tym wielu gości zagranicznych. Sprawdźcie sami: http://baltictech.com/prelegenci/.
Konferencja odbywa się od roku 2007. Wtedy WIELKI BŁĘKIT jako pierwszy i jedyny objął swoim patronatem mediowym to przedsięwzięcie.  Serdecznie zapraszamy!

ORGANIZATORZY:


 

Projekt 9000

Najwyżej i najgłębiej
czyli pokonanie deniwelacji pomiędzy wysokością Everestu i głębokością 152 metrów:
 
                                            (9000 = 8848 + 152)
 
Projekt 9000 jest konsekwencją i uzupełnieniem projektu 7summits.pl, polegającego na zdobyciu najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, z powodzeniem realizowanego przez Agnieszkę Kiela-Pałys i Maćka Pałysa od 2004 r. Razem zdobyli już większość z 9 szczytów objętych projektem, łącznie z tym najbardziej spektakularnym – Agnieszka była 4. Polką, która 18 maja 2008 r. stanęła na Dachu Świata. Projekt 9000 m jest, więc naturalną konsekwencją połączenia tych 2 pasji: wspinaczki i nurkowania, efektem lat ćwiczeń, a także stałego doskonalenia umiejętności w gronie najlepszych z najlepszych.  Podsumowując: stosunkowo wiele osób weszło na Everest (około 1500), ale niewiele jest przypadków połączenia tak unikalnych umiejętności w jednej osobie (i zdaje się, żadnej kobiety!), stąd pomysł, by podjąć to wyzwanie!
Agnieszka zakończyła projekt pełnym sukcesem 5 października 2011 r. nurkując na 152 m w Hiszpanii. GRATULACJE!
Relacje z projektu ukazały się w numerach  3/2011 (tu PDF do pczytania) oraz 5/2011 WB.

SPONSORZY:

Eko dzień nurkowy

III Edycja akcji ekologicznej EKO DZIEŃ NURKOWY organizowanej przez centrum nurkowe TICADA z Gdyni. Jej celem, jak co roku, jest przede wszystkim zaangażowanie społeczności nurkowej w doprowadzenie do porządku podwodnych obszarów: Gdyńskiej Mariny, Nabrzeża Prezydenckiego oraz plaży w pobliżu Bulwaru.  W tym roku 120 wolontariuszy wyciągnęło ponad 2 tony śmieci! Eko dzień nurkowy zdobył w 2010 roku Błękitny Laur – nagrodę Czytelników „Wielkiego Błękitu” za najciekawsze wydarzenie nurkowe. Relacja z III EKO DNIA NURKOWEGO w numerze 5/2011.

II Women’s Free Weekend

Zlot Freediverek to impreza promująca freediving wśród kobiet. II Zlot Syrenek odbył się w dniach 25-26 czerwca. Na drugi zlot freediverek zjechało blisko 30 kobiet z całego kraju, niektóre z całymi rodzinami, z przyjaciółmi, a nawet ze zwierzakami. Tak jak w roku ubiegłym syreny zebrały się nad jeziorem Powidz w Giewartowie. Weekend spędzony na stawianiu pierwszych kroków we freedivingu przyniósł mnóstwo radości i satysfakcji zarówno uczestniczkom jak i organizatorkom spotkania. Lepsze poznawanie siebie i przełamywanie własnych lęków i ograniczeń dały każdej z Syrenek poczucie wewnętrznej siły oraz uświadomiły jak wielki potencjał drzemie w każdej z nich.
Słoneczna relacja ze zlotu w grudniowym numerze WB 6/2011 – dla ocieplenia!

SPONSORZY:

PROJEKT 335

W dniu 1 marca 20011 ruszył Projekt 335, którego celem jest pobicie kilku rekordów świata: rekordu świata w nurkowaniu w suchym skafandrze, rekordu świata w nurkowaniu na obiegu otwartym, rekordu świata w nurkowaniu w temperaturze wody poniżej 8 st. C, rekordu świata w nurkowaniu głębokim. Dodatkowo podczas projektu odbędą się testy suchych skafandrów poniżej 300 m, automatów oddechowych DIVEX w ekstremalnych warunkach oraz testowanie komputerów DR5. Rekordowe nurkowanie zamierza przeprowadzić Dariusz „Miodzio” Wilamowski, który od kilku lat pobija kolejne rekordy Polski (2009 r. – 245m, 2010 r. – 264 m). Nurkowanie głębokie jest jego największą pasją. Ponad stukrotnie zanurkował na głębokość poniżej 100 m.  Relację z I etapu przygotowań, który odbył się w Egipcie, opublikowaliśmy w nr 3/2011.
 

Pierwsze badania populacyjne nurków

WB objęło patronatem ogólnopolski projekt badania nurków. Projekt prowadzi dr n.med. Patryk Krzyżak, z pracowni Zaburzeń Rytmu Serca Szpitala Bielańskiego w Warszawie, specjalizujący się w kardiologii, w tym kardiologii sportowej, lekarz nurkowy. Projekt będzie trwał wiele lat, jak każdy projekt naukowy, ale mamy nadzieję, że uda się nam kiedyś opublikować jego wyniki. Oczywiście pierwszeństwo ma magazyn „Science”. Dr Patryk Krzyżak przedstawił w

Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”

W dniach 5-6 lutego odbyły się drugie już targi nurkowe. Podobnie jak w zeszłym roku gościliśmy w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Z jednej strony Targi można uznać za sukces – wystawców było znacznie więcej, nie wszyscy się nawet zmieścili, wykłady odbywały się w aż dwóch dużych salach. Z drugiej jednak strony, w porównaniu z innymi krajami, nasze targi są cały czas skromne. Co jest o tyle dziwne, że nurków przecież u nas nie brakuje.
Ale

2010

 

________________________________________________________________________

PATRONAT MEDIOWY WB

W tym dziale prezentujemy imprezy, wydarzenia, ekspedycje, projekty nad którymi patronat mediowy objął WIELKI BŁĘKIT.

W sprawie patronatów prosimy pisać bezpośrednio na adres mailowy redakcja(@)wielkiblekit.pl

Mediowy czy medialny - wyjaśniamy

Język jest jak żywy organizm - ciągle się zmienia, dostosowując się do zmieniającego się świata. Patronat prasowy to dzisiaj za mało - żadne medium prasowe nie ogranicza się już wyłącznie do prasy. Patronat prasowy jest więc pojęciem zbyt wąskim. Pojawił się "patronat medialny". Jednak przymiotnik "medialny" nie wydaje się adekwatny do syutacji. Lepiej brzmi dla nas "mediowy". Staramy się być w zgodzie z zasadami języka polskiego, więc w oficjalnie

LOGO: Patronat mediowy
Do pobrania logo PATRON MEDIOWY ze zdjęciem.
LOGO WB do pobrania
Loga WB w kolorze białym, czarnym, niebieskim w jpg. W formacie CDR tutaj.
2013

 

________________________________________________________________________

Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2013

 
9 i 10 lutego 2013 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz czwarty odbędzie się największa w Polsce impreza dla płetwonurków, czyli czwarta edycja Targów Nurkowych Podwodna Przygoda.
W tym roku tradycyjnie spotykamy się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki. Na Targach jeszcze więcej wystawców, jeszcze więcej okazji do obejrzenia sprzętu oraz posłuchania ciekawych wykładów.
W szczególności zapraszamy na spotkanie z Elą Benducką, obecną rekordzistką Polski w nurkowaniu na obiegu zamkniętym, oraz naszym rekordzistą świata Krzysztofem Starnawskim.
Jak co roku również prelekcje filmów podwodnych, a przede wszystkim okazja do spotkania się z nurkującymi przyjaciółmi. 
Szczegóły:
Data: 9-10.02.2013
Miejsce: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Więcej informacji na stronie www.targinurkowe.pl

Zapraszamy również na www.facebook.com/targinurkowe

Morświn 2013 - dla wszystkich młodych oceanografów

Projekt Morświn 2013
„Morświn 2013" to letni obóz edukacyjny dla młodzieży, na którym gimnazjaliści i licealiści z całego kraju będą poznawać zagadnienia z szeroko rozumianej oceanografii. Jest to projekt non-profit.
Obóz odbędzie się nad polskim morzem i potrwa ok. 2 tygodni. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych miłośników morza oraz życia morskiego. Zajęcia obozowe będą prowadzone przez specjalistów i nastawione na naukę w zabawie oraz podczas rekreacji. Tematy tych zajęć będą dotyczyć biologii morza, ekologii, geografii, geologii, chemii morza oraz fizyki morza. Obóz będzie bardzo różnił się od lekcji szkolnych. My stawiamy na przygodę, rekreację, zabawę, eksperymenty, warsztaty w terenie, gry, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz projekty realizowane w małych grupach przez uczestników. Przewidujemy też wycieczki w ciekawe miejsca związane z wodą, morzem i zwierzętami morskimi. Chcemy, aby każdy uczestnik miło wspominał obóz jednocześnie wynosząc z niego konkretną wiedzę oceanograficzną.


Planowane wycieczki:
• Akwarium Gdyńskie‐ zajęcia edukacyjne i zwiedzanie
• Ocean Park we Władysławowie
• Fokarium Stacji Morskiej w Helu

Dodatkowo w programie:

  • warsztaty fotograficzne - fotografowanie przyrody,
  • warszaty krótkofalarskie - nawiązywanie łączności lądowej ze statkami, stacjami badawczymi oraz wyspami,
  • kurs pierwszej pomocy.

„Morświn 2013” organizowany jest przez ZHP Polkowice przy współpracy z organizacjami i instytucjami związanymi z morzem.
Bieżące informacje o projekcie na stronie: www.facebook.com/morswin2013

Partnerzy projektu:
Ocean Park we Władysławowie
Centrum Techniki Nurkowej PIÓREWICZ z Gdyni
Wielki Błękit

2012

 

________________________________________________________________________

EKO-NURKOWY DZIEŃ W GDYNI

Prezydent Gdyni wraz z Centrum Nurkowania i Turystyki Aktywnej "TICADA" zapraszają na EKO-NURKOWY DZIEŃ, który odbędzie się w Gdyni już 13 października 2012.
To już czwarta edycja imprezy, której celem jest sprzątanie Bulwaru Nadmorskiego, basenów jachtowych oraz gdyńskich plaż od strony wody, z wszelkich nieczystości i odpadów zalegających na dnie morza. Kolejny raz wydarzenie jest okazją do integracji środowisk płetwónurków z Trójmiasta i okolic. Z roku na rok zainteresowanie uczestników i gości rośnie. Z roku na rok gama wyłowionych "skarbów" powiększa się. Ciekawe czym w tym roku morze zaskoczy uczestników...
Impreza ma charakter wolontariatu. To czas, kiedy osoby różnych profesji, którym bliskie jest propagowanie ekologii oraz Miasta Gdyni mają okazję się spotkać. To czas, kiedy uświadamiamy sobie, że to czym się zajmujemy jest naszym wspólnym dobrem. To wreszcie czas, kiedy w sposób namacalny stajemy się małą cząstką otaczającego nas ekosystemu.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - nurków i nie tylko!

Więcej informacji na www.ekonurkowydzien.pl

IV Konferencja Nurkowa 2012

28-30 września 2012 - Kraków "Zakrzówek"
Zapraszamy na IV Konferencję Nurkową w ostatni weekend września na Zakrzówku w Krakowie. Jak zwykle nad wodą będą DemoDaysy – bez opłat będzie można pożyczać od firm nurkowych sprzęt do testów oraz brać udział w warsztatach (nurkowanie techniczne, sidemounty, nawigacja, pływalność w suchym skafandrze)  i konkursach. Wieczorem w piątek oraz w sobotę odbywać się będą prezentacje i filmy z najlepszych miejsc nurkowych oraz wykłady na tematy nurkowe. 
Imprezę rozpoczynamy w piątek 28 września o godzinie 18:00 spotkaniem w sali hotelu „Apartamenty Zakrzówek” ul. Sodowa 7 w Krakowie – mapka dojazdu tak i do innych miejsc na stronie konferencji: STRONA KONFERENCJI
Dzięki współpracy z Gralmarine na Konferencji będzie gośćmi (i będzie można z nimi ponurkować)  Pascal Bernabe nurek który może się poszczycić nurkowaniem na 330 metrów oraz włoski nurek sidemountowym Gaetano Giuffrida

Plan konferencji
Piątek 28 września, sala „Apartamentów Zakrzówek”

18:00 Wypadki nurkowe - przyczyny Maciek Curzydło
19:00 Fotografia – Marta Norberciak
20:00 Bartek Grynda „Lumeny i luxy”
21:00 Tomek Łach nurkowania wrakowe – jak przygotować się do wyjazdów.
Sobota 29 września
Zakrzówek

Paskal Bernabe Nurkowanie techniczne (twiny i stage)-10:00 (4 osoby) i 13:00 (4 osoby)
Gaetano warsztaty sidemountowe-10:00 (4 osoby) i 13:00 (4 osoby)
Poszukiwanie skarbów
Konkurs Nawigacyjny
sala Hotelu Sympozjum
16:00 Filmy podwodne.
16:30 Maciek „Szczęściarz” Curzydło - Karaiby
17:30 Dominik „Honzo” Graczyk - Nurkowanie jaskiniowe w Albanii
18:30 Paweł „Pablo” Ramatowski - „Cenoty”
19:30 Gaetano Giuffrida -"Król" włoskiego sidemount'u, stworzył swój autorski system, przestawi film z nurkowań wrakowych, oraz opowie o swoich nurkowaniach.
20:30 Pascal Bernabe przedstawi film ze swojego rekordowego nurkowania na 330 metrów - potem będzie jego prezentacja i dyskusja.

Niedziela 30 września Zakrzówek

Paskal Bernabe Intro to Cave - 10:00 (4 osoby) i 13:00 (4 osoby)
Gaetano warsztaty sidemountowe - 10:00 (4 osoby) i 13:00 (4 osoby)
Poszukiwanie skarbów
Konkurs Nawigacyjny

Koszt Konferencji: 50 zł Karta wstępu na wszystkie imprezy (filmy i wykłady - piątek, sobota; sobota, niedziela na Zakrzówku, udział w konkursach) Zakup w Krakenie. Na same wykłady i filmy, wstęp wolny.

Sprzątanie Jeziorka Mamuciego już w niedzielę 16 września!

Z okazji Sprzątania Świata 2012 Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska zaprasza na akcję sprzątania zbiornika wodnego Jeziorko Mamucie przy obwodnicy Garwolina. W niedzielę 16 września 2012 przy wsparciu lokalnej społeczności zadbamy o czystość i bezpieczeństwo tego ciekawego akwenu. Wszystkich chętnych zapraszamy od godziny 10:00 – zbiórka przy miejscu pamięci (głaz z tablicą) – prawie nad samym brzegiem Jeziorka. Mile widziani nurkowie wszystkich federacji i stopni. Razem zadbajmy o naszą planetę. Dobry klimat gwarantowany. Zapraszamy też wędkarzy oraz wszystkich, którym nie jest obojętne dobro naszej planety. Mapa sytuacyjna z dojazdem od strony Warszawy oraz opisem miejsc: http://goo.gl/maps/7DBgc - na mapie należy kliknąć w wybraną ikonę aby uzyskać więcej informacji. Na parkingu przy głazie odbędzie się rejestracja uczestników oraz podział na grupy. Plan ewakuacyjny dla tego akwenu dostępny jest na stronie Safe WaterAssociacion: http://swa.org.pl/images/stories/pliki/DROGA_EWAKUACYJNA_MAMUCIE.pdf

Ramowy plan wydarzenia:

10:00 – zbiórka uczestników / rozpoczęcie rejestracji

10:15 – oficjalne powitanie / odprawa / podział na grupy

10:30 – początek sprzątania 14:30 – oficjalne podsumowanie sprzątania oraz rozdanie upominków

Podział grup do sprzątania podwodnego zależny będzie od umiejętności i posiadanych uprawnień. Od strony północnej nurkują osoby początkujące i mało doświadczone – jest tam mniejsza głębokość. Od południa nurkują osoby bardziej zaawansowane. Sprzątanie powierzchniowe ma na celu uprzątnięcie linii brzegowej zbiornika, a także terenów przyległych.

Wydarzenie na facebooku: http://www.facebook.com/events/421193821251984/

Spot promocyjny: http://www.youtube.com/watch?v=EJliiU4_NDk

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Nuras.info, Forum-Nuras.com, Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”, Wielki Błękit, Divers24.pl, Skauting.pl, Decathlon, Vektor Sport, TUSA, Poseidon, CoconutPR, XDivers, Safe Water Associacion, Centrum Nurkowe Raja, Nurkacz.pl, LOTTO, Ekolider, Fundacja Nasza Ziemia ...

Wielkie sprzątanie świata Eko Helikopter 15-16.09.2012 Jezioro Białe Okuninka.

Jezioro Białe zasłynęło zimą bieżącego roku, kiedy zatopiono w nim śmigłowiec MI-2. Jezioro jest także miejscem masowo odwiedzanym przez turystów, przez co bardzo jest narażone na zanieczyszczenia. Dlatego powstała akcja Eko Helikopter.

W trakcie akcji przewidziano liczne atrakcje, takie jak wyławianie skarbów czy testowanie sprzętu nurkowego. Wśród wystawców zobaczymy m.in. firmę Mares, Tusa, Poseidon oraz dopiero wchodząca na rynek NoGravity. W czasie imprezy wygłoszona zostanie min prelekcja na temat Rebreatherów, które będą udostępnione do nurkowania. Głównym organizatorem akcji jest Centrum Nurkowe Scuba Extreme. Akcja odbędzie się pod patronatem honorowym Starostwa Powiatowego we Włodawie oraz PWSZ z Białej Podlaskiej.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 
Przyłącz się do akcji tutaj: KLIKNIJ!  

Czy na Mazowszu można zrobić podwodne zdjęcia?

Zapraszamy do udziału w I Mazowieckim Konkursie Amatorskiej Fotografii Podwodnej zorganizowanym przez Grupę Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska. Celem tego konkursu jest rozwijanie pasji do nurkowania i podwodnej fotografii, a także kształtowanie wzajemnych stosunków człowieka i przyrody. Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkowiska za cel swoich działań obrała teren województwa Mazowieckiego, więc nazwa i tematyka konkursu nie są przypadkowe.  Dobra widoczność, mała głębokość i bogactwo podwodnych form życia, były inspiracją do zorganizowania I Mazowieckiego Konkursu Amatorskiej Fotografii Podwodnej. Tak by dać szansę każdemu nurkowi i jednocześnie udowodnić, że ciekawe zdjęcia można również robić przy użyciu prostych aparatów. Prace należy przesyłać do 31 sierpnia 2012 na adres: info@gepn.pl wraz z odpowiednimi informacjami zawartymi w regulaminie konkursu.
Udział w konkursie jest bezpłatny, a do wygrania oprócz okolicznościowych dyplomów są również nagrody rzeczowe, ale uwaga – przyjmowane są tylko zdjęcia zrobione na terenie województwa Mazowieckiego! Konkurs odbędzie się w dwóch etapach. W pierwszym selekcji prac dokona Jury konkursu, w którym zasiądzie między innymi redakcja magazynu Wielki Błękit, znanego z wyśmienitych zdjęć podwodnych. W drugim etapie odbędzie się głosowanie internetowe.
Partnerzy konkursu: Decathlon, Centrum Sportów Ekstremalnych Mart Jack, Vektor Sport, Poseidon, Kassa, Wydawnictwo 360 Stopni, Cupsell.pl, SEAWolf, Devold, Outdoor Sklep.pl, Safe Water Associacion, Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”, Magazyn Wielki Błękit, Portal Divers24.pl, Nurkacz.pl
Więcej informacji na stronach www.gepn.pl oraz www.facebook.com/GEPN.POLSKA

III Women’s Free Weekend 23-24 czerwca 2012, Giewartów, Jez. Powidzkie

Trzecia edycja Zlotu Polskich Freediverek – skierowanego do wszystkich kobiet w Polsce, które chciałyby spróbować swoich sił we freedivingu – spotkać się w babskim gronie i aktywnie spędzić czerwcowy weekend odkrywając siebie i swój „błękitny potencjał”!
Tym razem czeka  cała masa atrakcji – dziewczyny, które pojawią się po raz pierwszy wezmą udział w szkoleniu, podczas którego poznają wszystkie podstawowe elementy freedivingu (teoretyczne i praktyczne), na bardziej doświadczone freediverki czekają dwudniowe treningi pod czujnym okiem zaawansowanych nurków i instruktorów. W sobotni wieczór odbędą się pełne emocji warsztaty z Martą Niedźwiedzką – nurkiem technicznym i równocześnie doświadczonym life coachem, na których spróbujemy zwiększyć świadomość własnego ciała i naszych potrzeb, a także przełamać drzemiące w nas blokady (czytaj więcej o warsztatach…). Niedzielny poranek to tradycyjnie spotkanie z jogą, podczas którego nasza joginka Aleksandra Kraszewska rozbudzi w Was energię na aktywny drugi dzień Zlotu!
Kolejna atrakcja skierowana do wszystkich zainteresowanych (Pań i Panów) – szkolenie „Pierwsza pomoc nad wodą” w oparciu o materiały EFR prowadzone przez Piotra Szefera doświadczonego instruktora pierwszej pomocy.  
 
Opiekę nad Wami sprawować będą: Agata Bogusz – instruktorka nurkowania i rekordzistka Polski we freedivingu w konkurencjach głębokich oraz Aleksandra Sulkiewicz wielokrotna rekordzistka Polski we freedivingu w konkurencjach basenowych. Część wykładów poprowadzi gościnnie aktualna rekordzistka Polski w konkurencjach basenowych Emilia Biała, zeszłoroczna srebrna medalistka Mistrzostw Świata we Freedivingu w dynamice w płetwach.
 
Zgłoszenia na stronie www.bluego.pl

Partnerzy Zlotu:

Patroni Mediowi:


 

Dzień Ziemi z GEPN

22 kwietnia Dzień Ziemi z Grupą Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska oraz Centrum Nurkowe Raja przy wsparciu Fundacji Eco Choice oraz Urzędu Gminy Piaseczno.  Sprzątamy Glinianki w Gołkowie pod Piasecznem. To przedsięwzięcie organizowane przez Fundację Eco Choice mające na celu zaktywizowanie społeczności lokalnej oraz zaangażowanie w zrozumienie problemu dzikich wysypisk oraz gospodarki odpadami w Powiecie Piaseczyńskim.
 
Dzień Ziemi to międzynarodowa akcja promująca postawę proekologicznych zachowań w społeczeństwie. Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzono w 1970 roku w San Francisco. Miało to być święto "życia i piękna ziemi" połączone z propagowaniem ekologicznego trybu życia oraz zwracające uwagę na ekologiczne problemy Ziemi. Rok później ONZ proklamowało utworzenie Światowego Dnia Ziemi. Każdego roku 20 lub 21 marca w głównej siedzibie ONZ w Nowym Jorku rozbrzmiewa Dzwon Pokoju (ang. Peace Bell). Szacuje się, że obecnie w obchodach dnia Ziemi bierze udział ok. 200 mln osób z ponad 140 krajów.
 
Partnerzy akcji: Ekon, PolBlume, PWiK-Piaseczno, Nad Wisłą, Kurier Południowy, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze, Portal Piaseczno, Przystanek Zalesie, Ngo.pl, Divers24.pl, Skauting.pl, ItvPiaseczno.pl, Radio Kolor, DzielnicaRodzica.pl, Piaseczno24.net, Wielki Błękit, Forum-Nuras, Nuras.info, Decathlon.

Ojos del Salado MedExpedition 2012

Niezwykła wyprawa naukowo-nurkowa na szczyt najwyższego wulkanu na świecie, w 75 rocznicę zdobycia go przez Polaków. W planach nurkowania, eksploracje, badania, zdobycie szczytu i ... rekordu Guinessa, a może nawet nazwanie nowego zbiornika wodnego!

Relacja z wyprawy ukazała się w numerze 3/2012 WB. Zachęcamy do przeczytania!

Strona wyprawy: www.ojosdelsalado2012.pl

 

 

 

     

Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl