SPRZĘT:
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
SUUNTO HelO2

Suunto, światowy lider komputerów nurkowych przedstawia nowy zaawansowany komputer Suunto HelO2 przeznaczony do nurkowania technicznego, ale nie tylko. Mogą z niego korzystać także nurkowie posiadający większe doświadczenie i nurkujący z wykorzystaniem gazów dekompresyjnych. Wraz z komputerem dostarczany jest niezależny program typu „Dive Planner”. Suunto HelO2 powstał na bazie znanej serii komputerów nurkowych, którym do tej pory zaufały miliony nurków na świecie. Suunto HelO2 jest pierwszym nurkowym komputerem firmy Suunto obsługującym kompleksowo mieszanki oddechowe wykorzystywane w nurkowaniach zaawansowanych. Maksymalna głębokość do której komputer liczy dekompresję to 120 m. W HelO2 zastosowano nowy algorytm Technical Suunto RGBM (TS-RGBM). TS-RGBM został opracowany przy udziale Dr. Bruce’a Wienke, znanego specjalisty od teorii dekompresji.
Algorytm TS-RGBM wprowadza do modelu dekompresji grupę tkanek helowych, aby umożliwić nurkowanie na „trimiksie”. Oprogramowanie komputera zapewnia również standardowe nurkowania na powietrzu i „nitroksie”. Algorytm pozwala zaprogramować 8 różnych mieszanek oddechowych, jako gazy główne, lub jako dodatkowe. Można ustawić zawartość tlenu w mieszance w granicach 8-100%, a helu 0-92%.
Suunto „Dive Planner” jest to łatwym w użyciu programem do planowania nurkowania technicznego a w tym: profilu nurkowania, rodzaju gazów i planów awaryjnych. Użytkownik może przesłać wszystkie istotne informacje dotyczące planowanego nurkowania do komputera HelO2 przy pomocy złącza USB.
Firma Technika Podwodna sp. zoo jako wyłączny przedstawiciel firmy SUUNTO w Polsce jest czynnie zaangażowana w proces przygotowania nowego produktu (HelO2) do wprowadzenia na rynek nie tylko Polski. Nurkowie Techniki Podwodnej brali i w dalszym ciągu biorą czynny udział w testach nowego algorytmu TS-RGBM i komputera HelO2.
www.suunto.com/helo2

Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl