Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
Rekord świata w nurkowaniu - 283 m Krzysztof Starnawski!

Krzysztof Starnawski podczas nurkowania w Dahab (Egipt) pobił rekord nurkowy świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym zanurzając się (i bezpiecznie wynurzając!) na głębokość 283 m. Starnaś wykonał nurkowanie na podwójnym rebreatherze własnej konstrukcji. W nurkowaniu towarzyszył mu zespół w składzie: Irena Stangierska, Marek Klyta, Grzegorz Rutkowski oraz Wiesław Zahor. Fantastyczne zdjęcia z nurkowań w Dahab wykonała Irena Stangierska. Poprzedni rekord świata należał do Dave’a Show i wynosił 270 m. Gratulujemy tak niezwykłego wyczynu. Więcej będziecie mogli wkrótce przeczytać na stronie z projektami Krzysztofa Starnawskiego www.dualrebreather.com.

Na prezent urodzinowy nowe centrum nurkowe

12 sierpnia, trzy dni po urodzinach Soni, oficjalnie otworzyliśmy w Siewierzu na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej bazę nurkową "SoniaDiver". Imprezę rozpoczęliśmy ogromnym tortem, na którym widniało nasze logo oraz lampką szampana. Impreza trwała do późnych godzin wieczornym, wspominając zakończone wspólne wyjazdy i planując następne. Nowe centrum nurkowe prowadzą Sonia i Maciej. Sonia nurkuje od 1992 roku. Jest instruktorem MSDT PADI oraz OWSI SSI. Do niej należy szkolenie nowych adeptów nurkowania oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności nurków z certyfikatami. Prowadzić też będzie kursy pierwszej pomocy przedmedycznej PADI. Maciej ma uprawnienia Divemastera PADI.

Nowość! Model Xenon Front Kallweit

Nowy skafander niemieckiej firmy Kallweit wykonany jest z Super Soft Trilaminatu, rozciągliwego materiału stworzonego na bazie kewlaru oraz cordury, która pokrywa górną część skafandra. Cordura występuje aż w 6 różnych kolorach! Ukośny gazoszczelny zamek z przodu firmy Dynat, dodatkowo osłonięty jest z zewnątrz. Do wyboru są suche, kewlarowe buty ocieplane neoprenem o grubości 7mm lub suche skarpety neoprenowe. Kryzy: HD lateks lub neoprenowe, również według preferencji nabywcy. Skafander posiada osłony z neoprenu kryz rąk, w celu ochrony opcjonalnych pierścieni pod suche rękawice oraz neoprenową osłonę z zamkami kryzy szyjnej. Na kolanach jest podwójna warstwa materiału. 

Wspomnienie Artur Kozłowski

"Gdy podążasz śladami bohaterów z dzieciństwa nagroda nigdy nie jest pewna, ale w chwili taka jak ta, gdy spełniają się twoje najskrytsze marzenia, nie żałujesz niczego; w nagłym przebłysku przychodzi uświadomienie, że wszystko co do tej pory w życiu uczyniłeś, rzeczy zarówno dobre jak i te, z których niekoniecznie jesteś dumnym, wszystko to było niezbędne by doprowadzić Cię do tego jedynego punktu w czasie i przestrzeni. Nagle wszystko ma Sens". Artur Kozłowski, WB 5/2009 

Konferencja BALTICTECH 2011

Kolejna edycja konferencji nurków technicznych basenu Morza Bałtyckiego BALTICTECH odbędzie się w dniach 19-20 listopada 2011 r.w Gdyni. Wiodącym tematem konferencji tradycyjnie będzie nurkowanie wrakowe. Wśród prelegentów mnóstwo ciekawych osób, w tym wielu gości zagranicznych. Sprawdźcie sami: http://baltictech.com/prelegenci/.

Przygotowaliśmy dla Was gotowy do druku/ściągnięcia program konferencji BALTICTECH 2011. W formacie JPG obok.

Program w formacie PDF tutaj.

PADI wypuszczają aplikację na iPhona

PADI wypuściło aplikację dedykowaną do iPhone'a oraz smartfonów z systemem Android. Program umożliwia wyszukiwanie centrów nurkowych i resortów PADI na całym świecie. Wystarczy wpisać miasto, państwo albo kod pocztowy. Jest też opcja "obecna lokalizacja", gdzie aplikacja pokazuje centra nurkowe PADI znajdujące się w okolicy. Wyniki przedstawiane są w postaci mapy i listy. Po kliknięciu w wybrane centrum użytkownik otrzymuje informację na temat godzin otwarcia, oferowanych kursów, wypożyczenia sprzętu itp. "Użytkownicy smartfonów używają ich aby szybko wyszukiwać interesujące ich usługi i branża nurkowa musi być wśród nich" - mówi Kristin Valette, dyrektor marketingu PADI. Aplikację można pobrać w http://www.padi.com/mobile-apps.

Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda” 2012

Już po raz trzeci zapraszamy na Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”. Targi to doskonała okazja do spotkania innych nurków, obejrzenia nowości sprzętowych i posłuchania ciekawych wykładów. WIELKI BŁĘKIT tradycyjnie zaprasza na swoje stoisko, gdzie można będzie porozmawiać o nurkowaniu, szkoleniach, wyjazdach, fotografii i medycynie nurkowej. W 2012 r. Targi odbędą się w dniach 4-5 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Na bieżaco będziemy informować o programie Targów w dziale Patronaty Mediowe WB (link po lewej stronie).

Zapraszamy serdecznie!

 

«   ...   10    11    12    13   14    15    16    ...   »  
Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl