Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
NUNO GOMES - najgłębiej nurkujący człowiek na świecie wkrótce w Polsce!

W ramach serii 360 stopni w połowie października ukażą się 2 książki:
- Mrok (Diving into Darkness) Phillip Finch
- Autobiografia pod ciśnieniem Sheck Exley (Caverns Measureless to Man Sheck Exley)
Premierze tytułów towarzyszyć będzie wizyta rekordzisty świata w nurkowaniu głębokim Nuno Gomesa (15 – 20 października).
 
Kolejno w trzech miastach: Warszawa, Kraków, Jastarnia poprowadzi konferencje z udziałem mediów oraz środowiska nurkowego.
 
16 października (piątek) Warszawa, Baza Nurkowa Vertigo
Nuno Gomes, Leszek Czarnecki i Michał Kosut - 20 lat nurkowania technicznego na świecie.
 
17 października (sobota) Kraków, Centrum Kultury ROTUNDA - gospodarze: Kraken i Nautica
Nuno Gomes i Krzysztof Starnawski - o Shecku Exley’u, Davidzie Shaw i nurkowaniu jaskiniowym.
 
18 października (niedziela) Jastarnia, Baza Nurkowa Seadevil
Nuno Gomes, Witold Śmiłowski, Marcin Chochorowski - o naprawdę głębokich nurkowaniach i rekordzie świata w Dahab 2005.
 
W każdym mieście po części oficjalnej nastąpi ta mniej oficjalna…
 
Bilety na udział w konferencjach limitowane.
 
Szczegóły wizyty na  www.360stopni.org

I Łódzki Festiwal Nurkowania Wrakowego

Po raz pierwszy w Łodzi w dniu 6 marca 2010 (sobota) odbędzie się Łódzki Festiwal Nurkowania Wrakowego. Impreza adresowana jest do płetwonurków, których pasją jest poznawanie wraków, a także tych, których interesuje historia oraz wrakowe opowieści, które z ust odkrywców w zimowy dzień brzmią inaczej niż czytane w Internecie i książkach. Pomogą w tym wytrawni nurkowie wrakowi i techniczni, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach: Tomasz Stachura, Sebastian Popek, Robert Klein, Łukasz Piórewicz i Aleksander Ostasz. Organizatorzy festiwalu – Łódzki Klub TRYTON i serwis wyprawywrakowe.pl - zadbali o ciekawe tematy. Uczestnicy dowiedzą się o nowym tajemniczym odkryciu na dnie Bałtyku, technikach poszukiwania i identyfikacji wraków, o projekcie GRAFF ZEPPELIN i BREMERHAVEN, nurkowaniach u wybrzeży Szwecji, strategiach dekompresyjnych w nurkowaniach wrakowych oraz ekspedycji Schleswig – Holstein. Niech więc każdy kto choć raz zanurzył głowę w wodzie i zobaczył choćby szalupę lub stary rower, czuje się zaproszony na I Łódzki Festiwal Nurkowania Wrakowego. Szczegóły na www.festiwalwrakowy.pl/. Patronat medialny nad Festiwalem objął Wielki Błękit. Serdecznie zapraszamy!

VII Indywidualne Mistrzostwa Polski we Freedivingu

W dniach 29 lipca – 1 sierpnia 2010 roku, w miejscowości Błaskowizna nad jeziorem Hańcza na Suwalszczyźnie, odbędą się VII Indywidualne Mistrzostwa Polski w Nurkowaniu na wstrzymanym oddechu. Tegoroczne zawody objęte zostały patronatem przez Starostę Suwalskiego. Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Freediving Poland. Partnerami w organizacji Zawodów będą zaprzyjaźnione centra nurkowe Banana Divers, Adriatic oraz Submariner.
Zawody o tytuł najlepszego freedivera, odbywają się w naszym kraju co dwa lata, nieprzerwanie od 1998 roku i są najbardziej prestiżową imprezą tego rodzaju w Polsce. W tym roku po doświadczeniach zebranych podczas Zawodów Krystalicznej Wody, Mistrzostwa rozegrane zostaną jako oficjalne zawody AIDA o statusie międzynarodowym. 

W dniach 4-5 lutego odbyły się trzecie już Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”. Ponownie spotkaliśmy się w Pałacu Kultury, tym razem jednak przestrzeń targowa była znacznie większa. Ale, jak okazało się na miejscu, nadal za mała! Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród wielu wykładów na Nurgresie największą publiczność przyciągnął Krzysztof Starnawski, który opowiedział o swoim rekordowym nurkowaniu na 283 m w Egipcie. Na drugim wykładzie przedstawił z kolei system konfiguracji sprzętowej typu Side Mount. Konfiguracja Side Mount okazała się być hitem tych targów – kilku wystawców pokazało uprzęże tego typu. To, czego nam na Targach brakowało, to możliwości zakupu od razu sprzętu nurkowego. Na pewno wiele osób przyjechało tu z taką myślą, a zaledwie kilku wystawców było gotowych, aby sprzedać coś od ręki. Sporo było oferty skierowanej do nurków bardziej zaawansowanych. Coraz większą popularnością cieszą się rebreathery, a kursy oferuje już większość federacji nurkowych. Jest to segment nurkowań technicznych, przynajmniej na razie, który rozwija się bardzo szybko. Nurkowie rekreacyjni mogli wybierać za to w różnych opcjach wyjazdów nurkowych – kilka biur podróży i centrów nurkowych zachęcało do zwiedzania świata z torbą nurkową. Również Ambasada Egiptu przekonywała, że pod wodą w Morzu Czerwonym jest jeszcze piękniej, niż zwykle. Podczas Targów udało nam się przeprowadzić kilka ciekawych wywiadów – w tym numerze, od razu, na gorąco wywiad z Krzysztofem Starnawskim. Z kolei od Maćka Curzydło z Krakena, który opiekuje się jednym z najładniejszych miejsc nurkowych w Polsce, czyli Zakrzówkiem, dowiedzieliśmy się, że nurkowie mogą być spokojni, bo razie nikt nie zamierza odebrać nam możliwości nurkowania tutaj. Odbyło się również uroczyste wręczenie Błękitnego Lauru 2011 – ciężki puchar trafił w ręce... Targów Nurkowych! Okazało się, że organizacja właśnie tej imprezy zyskała w Waszych oczach największe uznanie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku targi będą jeszcze większe i jeszcze ciekawsze! Chcielibyśmy: więcej miejsca, więcej wystawców, więcej nagród. Do zobaczenia za rok!
Nowe konta użytkowników

W związku ze zmianą serwisu internetowego Wielkiego Błękitu bardzo prosimy o ponowne założenie kont. Za utrudnienia przepraszamy.
 

Podwodna mapa Antarktydy w 3D!

Międzynarodowy zespół badaczy opracował pierwszą, podwodną mapę Antarktydy i to w trzech wymiarach! Naukowcy zmierzyli ponadto grubość pokrywy lodowej na okolicznych wodach. Dzięki temu będzie można lepiej zrozumieć, w jaki sposób globalne ocieplenie wpływa na kontynent.
Projekt Sea Ice Physics and Ecosystem Experiment (SIPEX), w którym biorą udział naukowcy z Australii, Belgii, Kanady, Francji, Niemiec, Japonii, Nowej Zelandi i USA, wysłał pod wody

Targi Nurkowe Podwodna Przygoda 2013

9 i 10 lutego 2013 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie po raz czwarty odbędzie się największa w Polsce impreza dla płetwonurków, czyli czwarta edycja Targów Nurkowych Podwodna Przygoda.
W tym roku tradycyjnie spotykamy się w Warszawie, w Pałacu Kultury i Nauki. Na Targach jeszcze więcej wystawców, jeszcze więcej okazji do obejrzenia sprzętu oraz posłuchania ciekawych wykładów.
W szczególności zapraszamy na spotkanie z Elą Benducką,

«   1    2   3    4    5    6    7    8    ...   »  
Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl