Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
Przywrócenie równowagi ekologicznej ekosystemów morskich priorytetem reformy Wspólnej Polityki Rybołówstwa - relacja z seminarium 13 marca 2012
13 marca 2012r. koalicja OCEAN2012 wraz z Zespołem Parlamentarnym ds. Gospodarki Morskiej zorganizowała w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej seminarium naukowe pt. "Przywrócenie równowagi ekologicznej ekosystemów morskich priorytetem reformy Wspólnej Polityki Rybołówstwa(WPRyb)".
ScubaEarth – nowy portal PADI
PADI zapowiada uruchomienie w drugim kwartale tego roku nowego portalu dla nurków - ScubaEarth. Będzie to miejsce, które ma oferować użytkownikom pełen dostęp do informacji o miejscach nurkowych. Na portalu będzie można uzyskać informację o polecanym przez innych nurków lokalizacjach nurkowych, obecnych warunkach pod wodą, centrach nurkowych w okolicy, czy zobaczyć najaktualniejsze zdjęcia. Po utworzeniu konta użytkownik będzie mógł mieć dostęp do swoich certyfikatów, stworzyć własny logbook, a nawet wirtualną szafkę ze sprzętem, tak aby pamiętać co zabrać z domu, a co pożyczyć na miejscu. Największą zaletą Scuba Earth ma być zebranie wiedzy i doświadczenia ponad 135.000 instruktorów i divemasterów zrzeszonych w PADI i 6.500 centrów nurkowych z całego świata. Po pierwszych zrzutach z ekranu widać, że portal zapowiada się ciekawie. Jak tylko ruszy sprawdzimy jak jest naprawdę.
Targi Nurkowe 2012 za nami!
W dniach 4-5 lutego odbyły się trzecie już Targi Nurkowe „Podwodna Przygoda”. Ponownie spotkaliśmy się w Pałacu Kultury, tym razem jednak przestrzeń targowa była znacznie większa. Ale, jak okazało się na miejscu, nadal za mała! Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wśród wielu wykładów na Nurgresie największą publiczność przyciągnął Krzysztof Starnawski, który opowiedział o swoim rekordowym nurkowaniu na 283 m w Egipcie. Na drugim wykładzie przedstawił z kolei system konfiguracji sprzętowej typu Side Mount. Konfiguracja Side Mount okazała się być hitem tych targów – kilku wystawców pokazało uprzęże tego typu. To, czego nam na Targach brakowało, to możliwości zakupu od razu sprzętu nurkowego. Na pewno wiele osób przyjechało tu z taką myślą, a zaledwie kilku wystawców było gotowych, aby sprzedać coś od ręki. Sporo było oferty skierowanej do nurków bardziej zaawansowanych. Coraz większą popularnością cieszą się rebreathery, a kursy oferuje już większość federacji nurkowych. Jest to segment nurkowań technicznych, przynajmniej na razie, który rozwija się bardzo szybko. Nurkowie rekreacyjni mogli wybierać za to w różnych opcjach wyjazdów nurkowych – kilka biur podróży i centrów nurkowych zachęcało do zwiedzania świata z torbą nurkową. Również Ambasada Egiptu przekonywała, że pod wodą w Morzu Czerwonym jest jeszcze piękniej, niż zwykle.
Grand Prix konkursu foto 2011
Zakończyła się VII edycja konkursu fotograficznego Wielkiego Błękitu. W tym roku przyznaliśmy, wspólnie z Czytelnikami, nagrodę główną za najlepsze zdjęcie roku. Mimo, iż wybieraliśmy spomiędzy 6 najlepszych zdjęć, nadal był to trudny wybór, a obrady jury burzliwe. Grad Prix 2011 zasłużenie zdobył pan Arkadiusz Labudda za zdjęcie „Wrak Parat”. Zwycięskie zdjęcie zrobione było w Norwegii, wrak statku leżał na głębokości 40-60 m. Aparat, którym wykonano zdjęcie to doskonały model Nikon D3 z matrycą pełnoklatkową. Zastosowano obiektyw o ogniskowej 14-44. Główną nagroda w tym roku to duża torba nurkowa Mares’a – Cruise Roller. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!
Memoriał im. Piotra Morawskiego „Miej Odwagę”

Trwa II edycja Memoriału im. Piotra Morawskiego "Miej Odwagę". Pomysłodawcą projektu jest Olga Morawska, żona Piotra Morawskiego, a organizatorem firma Alpinus. Memoriał ma na celu wspieranie ludzi z pasją w realizacji ich marzeń. Do 29 lutego każdy może zagłosować na najciekawszy jego zdaniem projekt. O wygranej zdecydują głosy Internautów (50%) oraz ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus oraz członkowie Alpinus Expedition Team. Przy wyborze projektów pod uwagę brane będą oryginalność, pomysłowość, ale także prawdopodobieństwo realizacji zaproponowanych wypraw.
Wesprzyjcie nurków i zagłosujcie na wyprawę nurkową wyprawę! Głosować można tutaj.

WIELKI BŁĘKIT na Targach Nurkowych 4-5 lutego 2012

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z ekipą WIELKIEGO BŁĘKITU na Targach Nurkowych Podwodna Przygoda, które odbędą się w weekend 4-5 lutego, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W niedzielę 5 lutego zapraszamy do sali wykładowej Nurgresu:

godz. 12.00 - w samo południe wręcznie nominacji (dyplomy) oraz nagrody głównej (statuetka) w konkursie BŁĘKITNY LAUR - wybraliście najważniejsze wydarzenie

Delfiny potrafią się leczyć same
„Journal of Investigative Dermatology” opulibkował artykuł o niezwykłych zdolnościach delfinów. Dr Michael Zasloff z University of Georgetown zaobserwował, że delfin po ataku rekina jest w stanie nie tylko przeżyć, ale również „wyleczyć” nawet głębokie rany do tego stopnia, że kontur ciała wraca do pierwotnego kształtu. W otwarte rany nie wdaje się również zakażenie. Ponieważ nie ma zbyt wielu badań na ten temat, odpowiedzi na pytania pozostają w sferze hipotez.
«   ...   7    8    9    10   11    12    13    ...   »  
Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl