Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
Nurkowie z Cypru rekordzistami!

Mark Brimble i Jan Burt z centrum nurkowego Aloha na Cyprze spędzili łącznie dobę pod wodą, zbierając pieniądze dla organizacji charytatywnej. Nurkowanie zostało zgłoszone do Księgi Rekordów Guinessa jako Najdłuższe Nurkowanie na Świecie, po tym jak Cypryjczycy zakończyli je w sobotę 19 sierpnia.

Nowe artykuły na stronie WB

Zapraszamy do lektury nowych artykułów opublikowanych na naszej stronie. Wybraliśmy dla Państwa z naszego archiwum 4 bardzo ciekawe kierunki: Galapagos, Kajmany, Papuę Nową Gwineę i Wakatobi oraz znajdujący się w Sudanie najpiękniejszy wrak Morza Czerwonego - Umbrię.

Greccy nurkowie wyłowili bombowiec z II wojny światowej

Nurkowie greckiej armii podnieśli z dna szczątki niemieckiego bombowca Stuka niedaleko Rodos. Tę operację przeprowadzono około 7 mil od wyspy, na głębokości 150 metrów. Samolot został odkryty, gdy łódź rybacka zawadziła o niego sieciami. Greckie siły powietrzne podały, że poza częścią ogona samolot jest w dobrym stanie.

Numidia bez kół...

Najbardziej znany atrybut popularnego wraku Morza Czerwonego... zniknął. Koła lokomotywy z wraku Numidia, leżącego na południu Brother Islands w Egipcie, zniknęły po tym, jak łódź nurkowa przywiązała do nich swoją cumę. Wrak leży na stromym zboczu, ułożony na głębokości od 8 do 80 metrów.

Nowe gatunki

Mark Erdmann, działacz na rzecz ochrony przyrody, oświadczył, że wiele gatunków ryb, krewetek i korali, wliczając dwa nowe gatunki rekina, który chodzi na płetwach, odkryto w wodach Nowej Gwinei na południowym Pacyfiku. Rekiny te wyróżnia to, że podczas ucieczki czasem poruszają się na płetwach i mają dwie okrągłe plamki obok głowy, które wyglądają jak naramienniki z wojskowych mundurów. Badacze określają region Nowej Gwinei jako najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną biologicznie strefę morską na ziemi.

Słuchawki H2O Audio

Firma Passus wprowadziła do oferty wodoszczelne słuchawki H2O Audio, które pozwalają na słuchanie muzyki pod wodą i są kompatybilne ze wzmacnianymi i szczelnymi obudowami OtterBox. Dzięki elementom dopasowującym się idealnie do kształtu ucha, urządzenie zachowuje szczelność na głębokości do ok. 3 m.

Realizacja zamówień

Z powodu strajku Poczty Polskiej pojawiły się problemy z realizacją zamówień i dostawą prenumerat. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację. Mamy nadzieję że przesyłki w końcu dotrą. Prosimy o cierpliwość i zgłaszanie nieotrzymanych zamówień.

Redakcja Wielkiego Błękitu

«   ...   77    78    79    80    81    82   83    84    »  
Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl