Start
 
 
Logowanie
Przypomnij hasło
Załóż konto
Start e - WB Konkurs foto Archiwum Sklep Tapety Kontakt
TAPETY WB
Start
PATRONATY MEDIOWE WB:
SPRZĘT:
MEDYCYNA NURKOWA:
MIEJSCA NURKOWE:
REKLAMA
POLECANE STRONY
CENTRA NURKOWE POLSKA
POLSKIE CENTRA NURKOWE ŚWIAT
 
Wyszukiwarka    
PELI I1010

Wodoodporna, pyłoszczelna, odporna na uszkodzenia mechaniczne Peli™i1010 wykonana jest z wysokoudarowego poliwęglanu. Zamontowana wewnątrz skrzynki wkładka wytłumiająca wstrząsy pasuje do modeli Apple® iPOD® oraz do innych odtwarzaczy mp3. Zapakuj swojego iPOD® do Peli™i1010 i wybierz się na narty, kajak, żaglówkę, rower, wspinaczkę. Specjalne gniazdo na zewnątrz skrzynki umożliwi Ci podłączenie słuchawek tak abyś mógł słuchać muzyki nie

Rekordowe zanurzenie wieloryba

Badacze zaobserwowali wieloryby nurkujące na głębokości 1900 m – rekord zarejestrowanej głębokości nurkowania wśród wielorybów. Naukowcy z Woods Hole Oceanographic Institution w Massachusetts, USA, śledzili przemieszczanie się wali dziobogłowych, które nurkowały na niespotykane wcześniej głębokości.

Niezwykłe głębiny

Builder’s Pencil, który zajmuje obszar 180.000 metrów kwadratowych wschodniego wybrzeża Nowej Zelandii, był ostatnio obszarem intensywnych badań naukowców z USA i Nowej Zelandii. Po raz pierwszy udało się im sfotografować i sfilmować różne niezwykłe głębinowe stworzenia, takie jak trudny do wymówienia Vestimentiferan. Te zwierzęta zamieszkujące na głębokości ponad 1 kilometra poniżej powierzchni fal morskich, potrafią przetwarzać bogate w energię substancje chemiczne pobrane z pobliskich źródeł metanu w żywą materię bez udziału światła słonecznego.

Ryby nie są głupie

Ryby nie są bezmózgimi istotami, jak niektórzy sądzą sugerując się badaniami. Naukowcy na Uniwersytecie w Liverpoolu uznali, że ryby różnią się od siebie osobowością i zachowaniem. W przeciwieństwie do znanych teorii,

Shell Wildlife Photographer of the Year 2006

Przedstawiciele Project AWARE Foundation i PADI International zostali ogłoszeni zwycięzcami konkursu fotograficznego dzikiej przyrody Shell Wildlife Photographer of the Year 2006 w październiku 2006 na specjalnym wernisażu w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, w Wielkiej Brytanii.

Konkurs fotograficzny – nowa edycja

Zapraszamy do naszego konkursu fotografii podwodnej. Można już zgłaszać nowe zdjęcia. Tym razem czeka jeszcze więcej fantastycznych nagród.

Rafa koralowa w Londynie

Olbrzymia rafa koralowa będzie głównym eksponatem w wartym 85 milionów funtów akwarium, mającym powstać w Londynie w 2009 roku. Biota akwarium zostało zaprojektowane przez Sir Terry’ego Farrell’a.

«   ...   77    78    79    80    81   82    83    84    »  
Numer 5/2012
W nowym numerze:

Barren Island - nurkowanie pod wulkanem
Serwis informacyjny
Konkurs fotograficzny
Zupa rybna w Omanie
LofotenFREEdiving
Wywiad z Mateuszem Maliną
IV Konferencja Nurkowa Zakrzówek 2012
Wywiad z Pascalem Bernabe
Po co nurkować?
Oceanografia dla każdego!
Zatopione skarby Morza Egejskiego
25 gadżetów dla nurka
Archeologiczne badania w Zatoce Gdańskiej
No Gravity Wreck Expedition Ustka 2012
Nurkowanie na Sri Lance – wrak HMS Hermes

 
   
dodaj do ulubionych | ustaw jako startową WielkiBlekit.pl © 2004-2011
nurkowanie z pasją
Polecamy: fotografia podwodna, Amtex druk wielkoformatowy. Rojswiatel kinkiety, lampy, żyrandole. Bungalowy domki rewal
Projekt & cms: www.zstudio.pl